Powrót
Archiwum

Unikids: Dlaczego jemy i oddychamy?

Data

17 Lutego 2013

Godzina

13:00

Miejsce

sala teatralna ŚOK
Rynek 43

Bilety

zapisy

Organizator

Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS

Jak funkcjonuje i jakie  potrzeby ma nasz organizm?.  Jak ważne jest dla nas prowadzenie zdrowego trybu życia , dbanie o skład naszych posiłków oraz odpowiednią dawkę wysiłku fizycznego? Na te i na wiele innych pytań odpowie nam

prowadzący  dr Takao Ishikawa. W ciekawy, obrazowy sposób wytłumaczy nam co dzieje się w naszym organiźmie z tym co jemy i wydychamy. Pan doktor wyjaśni studentom, jak to jest, że zjedzona kanapka trafia do komórek i zasila ludzki organizm. Studenci dowiedzą się, że organizm to tajemnicza machina zamieniająca nawet najbardziej skomplikowane składniki pokarmu w materię, którą mogą przyswoić nasze komórki. Dzięki temu dostarczamy mu energii, by mógł sprawnie funkcjonować.

Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS to naukowa zabawa w studiowanie. Przeznaczony jest dla wszystkich dzieci od 6-13 lat, które chcą dowiedzieć się m.in.:Czemu wyginęły dinozaury? Jak wygląda wszechświat i czy można zakleić czarną dziurę? Skąd się wzięły i po co nam pieniądze? Czy to magia czy fizyka? oraz znaleźć odpowiedzi na wiele innych pytań na które dorośli czasem nie mają czasu odpowiadać (lub nie znają na nie odpowiedzi…)

 

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

Zapraszamy - "KULTURALNIE ZAKRĘCENI"więcej
+