Powrót
Archiwum

Świdnickie Noce Jazzowe: Magdalena Bożyk

DOŁĄCZ na FB

Data

24 Kwietnia 2015

Godzina

19:30

Miejsce

Świdnicki Ośrodek Kultury
Klub Bolko
pl. Grunwaldzki 11

Bilety

15 zł (przedsprzedaż)
20 zł (w dniu koncertu)

Organizator

Świdnicki Ośrodek Kultury
+
"Arte" Artur Janicki

MAGDA BOŻYK

[Kraków – soul/blues/jazz]
www | facebook

Magda Bożyk – wychowała się w domu o silnych tradycjach muzycznych, jednak początkowo wybrała drogę nieco inną, a mianowicie badacza kultury. Kilka lat wstecz przy okazji produkowania płyty „Drive” swojego stryja okazało się, że potrzeba wyrażenia się językiem muzyki objawiła się tym razem tak wyraziście, że zaczęła komponować własne utwory. Pierwotnie nie myślała o płycie, ale już formując pierwszy skład – trio z dwoma gitarami, poszerzone gitarą basową – nagrała „Diary of Love” (EP, marzec 2014), a następnie pełnowymiarowy album „Yearning” (grudzień 2014), już w całym składzie towarzyszącego jej zespołu.

Magda nie myśli o sobie w kategoriach wokalistki. Podkreśla często, że po prostu „pisze piosenki, które czuje”. Inspirując się sytuacjami z jej najbliższego otoczenia uzewnętrznia swoją wrażliwość i własną receptę na ten świat.

Bardzo ceni sobie szczerość wypowiedzi, co również przekłada się na charakterystyczny sposób śpiewania Magdy, delikatnie i ciepło przekazujący istotne dla niej sprawy. W przypadku „Yearning” tematem jest tęsknota i jej wszystkie odcienie.

Płyta Yearning ukazała się 12 grudnia 2014 nakładem wydawnictwa Aedificium. Znajdują się na niej oryginalne kompozycje, głównie Magdy Bożyk. Nagrano ją w składzie Magda Bożyk (śpiew), Łukasz Aksamit (gitara, syntezator gitarowy), Rafał Samborski (gitara, gitara akustyczna), Radek Kopeć (gitara basowa, instrumenty klawiszowe, gitara, sitar elektryczny) oraz Michał Tincel (perkusja). Gościnnie na płycie pojawili się Władek Grochot (trąbka) oraz Alberto Pibiri (fortepian).

Magda Bożyk (fot. Andrzej Banaś)

 

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

Zapraszamy - "KULTURALNIE ZAKRĘCENI"więcej
+