Powrót
Archiwum

Świdnicka Środa Literacka: Radosław Wiśniewski

Data

12 Marca 2014

Godzina

18.00

Miejsce

Galeria 44, Rynek

Bilety

wstęp wolny

Organizator

Świdnicki Ośrodek Kultury

Radosław Wiśniewski – poeta, krytyk literacki; współzałożyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Red.„. Jest absolwentem UJ w Krakowie, ponadto studiował w Opolu i Toronto. Mieszka w Brzegu, pracuje we Wrocławiu. Współzałożyciel i aktywny członek działającej w Brzegu grupy poetyckiej Stowarzyszenie Żywych Poetów. Był jednym z głównych twórców wydawanego przez tę grupę w latach 1998 – 2004 artzinu „BregArt”, w latach 2002-2003 był stałym współpracownikiem pisma „Undergrunt„, w latach 2000-2001 naczelny i jedyny redaktor „Informatora Kulturalnego Opolszczyzny”.

Jest laureatem wielu wyróżnień i nagród literackich, między innymi Literackiej Nagrody Młodych im. Marka Jodłowskiego (1999), Ogólnopolskiej Literackiej Nagrody Młodych warszawskiego oddziału ZLP (1999), a także Nagrodą Marszałka Województwa Opolskiego dla animatorów kultury (2008); stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2004, był brany pod uwagę w nominacjach do „Paszportu Polityki” za rok 2009 (za tom „NeoNoe”).

Publikuje w pismach literackich, stale współpracował z czasopismem „Studium” jako felietonista, nadal współpracuje czasopismem „Odra” jako współredaktor kwartalnego dodatku literackiego – „Ósmy Arkusz” a także od 2007 roku współpracuje z serwisem www.empik.com jako krytyk/publicysta.

Jako krytyk bywa łączony z literaturą zaangażowaną (tekst „Niepodległość gestu” opublikowany w numerze 2(56)/2006 „Studium”) oraz próbą odtworzenia programu artystycznego poezji Neo-apokryficznej. Info: wikipedia

Spotkanie z Radosławem Wiśniewskim poprowadzi Wojciech Koryciński.

Integralną częścią ŚŚL jest Turniej Jednego Wiersza, w którym nagrodą jest 50 zł (należy tylko przyjść i przeczytać SWÓJ wiersz).

A na koniec Środy Literackiej po raz pierwszy Świdnicki Slam Poetycki – Pojedynek Na Słowa – nagroda 50 zł

SLAM to skrzyżowanie poezji i performance’u, stawiające na pierwszym miejscu kontakt poety z ludźmi, którzy słuchają jego wierszy. Słowo SLAM określa również imprezę, podczas której artyści przedstawiają swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno treść wierszy, jak i umiejętności oratorskie poety i wyłania najlepszego autora wieczoru. Ważne jest, że rolę jury pełni właśnie cała zgromadzona publiczność.

regulamin 

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

Jak zakupić przez internet bilety na imprezy w ŚOK?WIĘCEJ
+