Powrót
Archiwum

Recital mistrzowski prof. Lazara Menera

Data

17 Września 2014

Godzina

18:00

Miejsce

sala teatralna ŚOK, Rynek 43.

Bilety

wstęp wolny

Organizator


Społeczna Szkoła Muzyczna II stopnia w Świdnicy
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Świdnicy

DOŁĄCZ NA FACEBOOKU

Świdnicki Ośrodek Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ludomira Różyckiego i Społeczna Szkoła Muzyczna II stopnia w Świdnicy zapraszają na Recital Mistrzowski, w którym wystąpi prof. LAZAR MENER – fortepian. 

Lazar Mener to świdniczanin, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Szkoły Muzycznej w Świdnicy, absolwent Królewskiego Konserwatorium w Brukseli, Srebrny Medalista Międzynarodowego Konkursu Viottiego w Vercelli (Włochy). 

Od najmłodszych lat laureat konkursów i nagród pianistycznych. Uznawany za jeden z największych talentów w kraju. W wieku lat czternastu wygrywa konkurs bachowski. Po wyróżnieniu na konkursie muzyki klasycznej w Łodzi rozpoczyna współpracę z Polskim Radiem. W roku 1969 kontynuuje studia w Królewskim Konserwatorium w Brukseli, gdzie uzyskuje dyplom Premier Pirx oraz Superier z wyróżnieniem.

Profesor Lazar Mener w Świdnicy

W swojej karierze grał m.in z Orkiestrą Narodową Belgii, nagrywał do radia i telewizji belgijskiej. Laureat srebrnego medalu w konkursie G.B. Viotti w Vercelli we Włoszech.

Pełna dynamizmu, wyrafinowana szkoła pianistyczna reprezentowana przez Lazara Menera nawiązuje do wielkich tradycji chopinowskich i charakteryzuje się głębokim zrozumieniem przekazu muzycznego.

W programie: J.S. Bach, D. Scarlatti, M. Clementi, L. van Beethoven, R. Schumann, F. Mendelssohn, F. Chopin, A. Skriabin.

Koncert dofinansowano ze środków Gminy Miasto Świdnica.

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski dostępne od 27 majawięcej
+