Powrót
Archiwum

„Okiem Młodych” – pokaz przedfestiwalowy

Data

4 Września 2014

Miejsce

Cinema 3D

Bilety

wstęp wolny

Organizator

Świdnicki Ośrodek Kultury, Wrocławska Fundacja Filmowa, Cinema 3D

DOŁĄCZ NA WYDARZENIA NA FACEBOOKU

VII edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” rozpoczyna się już 10 września, projekcją „Deep Love” Jana P. Matuszyńskiego. Zanim jednak Świdnica zamieni się w stolicę kina dokumentalnego, 4 września zapraszamy na przedsmak siódmej odsłony imprezy do świdnickiego kina Cinema 3D.

Podczas tego pokazu przyjrzymy się najnowszej dokumentalistyce z naszego kraju. W czwartkowy wieczór wyświetlimy cztery najciekawsze polskie dokumenty krótkometrażowe ostatnich kilku lat. Natomiast, zaczynając od siódmej edycji „Okiem Młodych”, obok kina polskiego, będziemy prezentować dokumentalne osiągnięcia naszych partnerów z Grupy Wyszehradzkiej – czyli Czechów, Węgrów i Słowaków, zarówno w osobnych sekcjach, jak i w Międzynarodowym Konkursie Szkół Filmowych.

„3 dni wolności” Łukasza Borowskiego otrzymały nagrodę podczas MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu (Konkurs Polskich Filmów Krótkometrażowych). Film przedstawia losy Piotra – więźnia, który po 15 latach odsiadywania wyroku wychodzi na przepustkę.

Trzy dni wolności, reż. Łukasz Borowski

W programie znalazł się też zdobywca Nagrody Publiczności podczas lizbońskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych „IndieLisboa” i zwycięzca poznańskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Short Waves”  –„Nasza klątwa” Tomasza Śliwińskiego – poruszająca i osobista wypowiedź reżysera, który razem ze swoją żoną zmaga się z chorobą ich nowo narodzonego dziecka: bezdechem sennym – nazywanym „Klątwą Odyny”.

Nasza Klątwa, reż. Tomasz Śliwiński

  „Życie stylem dowolnym” to nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym obserwacyjny dokument Adama Palenty, w którym przyglądamy się niepełnosprawnym sportowcom, startującym w Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w pływaniu.

Życie stylem dowolym, reż. Adam Palenta

„Sonda o mężczyznach”  to komedia dokumentalna, autorstwa znanego świdniczanom Mateusza Głowackiego (Nagroda Publiczności podczas VI „Okiem Młodych” za „Sondę o kobietach”), w której bohaterki opowiadają o meandrach związków, oczekiwaniach wobec partnerów, a przede wszystkim – próbują ustalić, czego tak naprawdę pragną kobiety.

Sonda o mężczyznach, reż. Mateusz Głowacki

Partnerem pokazu jest Cinema 3D, a filmy wyświetlimy dzięki uprzejmości producentów: Studia Munka, Wajda Studio oraz autorów – Tomasza Śliwińskiego i Mateusza Głowackiego.

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski dostępne od 27 majawięcej
+