Powrót
Archiwum

Narodowy Teatr Edukacji: Gniazdo + Pan Andersen + Szukając Graala

Data

12 Lutego 2015

Miejsce

Świdnicki Ośrodek Kultury
Sala Teatralna
Rynek 43

Bilety

Wstęp wyłącznie dla szkolnych grup zorganizowanych po wcześniejszym ustaleniu z organizatorem.

Organizator

Narodowy Teatr Edukacji

WSTĘP NA SPEKTAKLE WYŁĄCZNIE DLA SZKOLNYCH GRUP ZORGANIZOWANYCH PO UPRZEDNIEJ REZERWACJI MIEJSC U ORGANIZATORA

8:45 – GNIAZDO
10:30 – PAN ANDERSEN
12:10 – SZUKAJĄC GRAALA

Misją Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza jest tworzenie i realizacja projektów teatralnych oraz imprez edukacyjnych związanych z szeroko rozumianym wychowaniem poprzez sztukę, jak również przygotowaniem widza do świadomego i krytycznego korzystania z dorobku polskiej i światowej literatury.

Założeniem programowym tych działań jest:
– wychowanie dramatyczne i obywatelskie dzieci i młodzieży,
– prezentacja adaptacji lektur szkolnych zarówno w formie bezpośredniej jak i poprzez budowanie oryginalnych form autorskich, wykorzystujących w swej kanwie główne wątki problemowe, kompilowane w całość,
– ekspozycja przekrojowa lektur ze szczególnym uwzględnieniem głównych motywów literackich oraz prezentowanych bądź metaforyzowanych przez nie problemów społeczno-egzystencjalnych.

Profil wiekowy odbiorców obejmuje wszystkie etapy kształcenia dzieci i młodzieży: od widzów najmłodszych (wiek przedszkolny i nauczanie zintegrowane) poprzez młodzież klas IV-VI, gimnazjalną i licealną, aż po widza dorosłego. Twórcy Teatru przygotowują na każdy sezon aktualne zestawy programowe, dostosowane do specyfiki dydaktyczno-wychowawczej poszczególnych grup wiekowych, opracowane w oparciu o wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

Zapraszamy - "KULTURALNIE ZAKRĘCENI"więcej
+