Powrót
Archiwum

Naneli Lale + Tantua [koncert]

Data

15 Marca 2014

Godzina

20:00

Miejsce

Klub Bolko
pl. Grunwaldzki 11

Bilety

dostępne w dniu koncertu
bilet normalny: 10 zł
bilet ulgowy: 5 zł
(dla młodzieży do lat 16 oraz dla posiadaczy Świdnickiej Karty Dużej Rodziny)

Organizator

Świdnicki Ośrodek Kultury
+ Tantua

DOŁĄCZ NA FACEBOOKU!

Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Tantua
zapraszają na koncert:

NANELI LALE
[Warszawa – muzyka ottomańska]
facebook

TANTUA
[Świdnica – etno-folk]
facebook

NANELI LALE

Naneli Lale inspiruje się klasyczną muzyką ottomańską wykorzystując oryginalne instrumenty tureckie – rebab, ud, ney, kanun. Zespół wykonuje klasyczne makamy, czyli tematy tureckie z XVI/XVII wieku, improwizując na ich podstawie i tworząc na żywo niepowtarzalną atmosferę otomańskiego imperium muzycznego. Próbując nawiązać dialog kulturowy poszukuje wpływów tureckich w muzyce polskiej oraz elementów polskości w tureckich makamach.

Grupa istnieje od 2011 roku, jest unikalna zarówno ze względu na wykonywaną muzykę jak i na instrumentarium. Koncertowali m.in. na Kulmixtura 2011, w Pracowni Wschodniej, Ursynoffie, PracoVni. Zespół współpracuje z tureckim Attache Kulturalnym w Polsce.

foto: Jan ven Der Saar

TANTUA

Od 2005 roku zespół koncertował jeszcze jako Drum Puls. Był to projekt nawiązujący głównie do brzmień afrykańskich. W 2007 roku muzycy zmienili nazwę swojego projektu na Tantua. Swoją muzyką próbują nadać sens temu słowu. W 2010 roku Tantua wydała długo oczekiwaną płytę zatytułowaną „nieBYT” w składzie: Paweł Cychowski, Witold Kowaliszyn, Grzegorz Makarewicz, Artur Korzekwa, Bartłomiej Bednarz i Tomasz Rupnowski.

Ich styl trudno określić jednym zdaniem. Inspiracje czerpią z różnych często skrajnie odmiennych gatunków muzycznych. Na pewno odnaleźć w nim można elementy muzyki etnicznej, folkowej czy world music. O tym, jak różnorodną muzykę tworzą, świadczy fakt, że byli laureatami zarówno festiwali bębniarskich (Festiwal Frog w Gdyni), jak i przeglądów poetyckich w Oleśnie czy Szklarskiej Porębie. W 2008 roku wystąpili w 44 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Aktualnie zespół występuje w składzie Paweł Cychowski (gitara elektroakustyczna), Artur Korzekwa (conga cajon, darbuka, przeszkadzajki), Witold Kowaliszyn (instrumenty etniczne), Weronika Fiołek (wokal).

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

Jesienią na naszej scenie wielkie wydarzenia więcej
+