Powrót
Archiwum

Recenzje Muzyczne: KęKę + Produkt74

DOŁĄCZ na FB

Data

29 Września 2017

Godzina

19:30 - wstęp
20:00 - start

Miejsce

Klub Bolko ŚOK
pl. Grunwaldzki 11

Bilety

40 zł (przedsprzedaż)
50 zł (w dniu koncertu)

Sprzedaż

sieć Ticketpro
+
Informacja Turystyczna

Organizator

Świdnicki Ośrodek Kultury
koordynacja: Bartosz Łabuda

KĘKĘ

 [hip-hop]
facebook | youtube | www | instagram

support

Produkt74

facebook

Zapraszamy na koncert KęKę w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych – projektu, który daje lokalnym fanom muzyki wpływ na repertuar koncertowy ŚOK! Propozycje wykonawców przyjmujemy w formie autorskich recenzji płyt – już teraz czekamy na Wasze zgłoszenia najlepszych albumów 2017 roku! Dzięki Waszemu zaangażowaniu w Świdnicy wystąpili do tej pory: Dawid Kwiatkowski, Janusz Radek, Luxtorpeda, Kat & Roman Kostrzewski i Kortez.

KęKę pojawi się u nas dzięki zgłoszonej przez Kacpra Kurzydło recenzji albumu „Trzecie Rzeczy” (do przeczytania poniżej). Zapraszamy wszystkich na koncert oraz do zapoznania się z regulaminem i przesyłania własnych recenzji do kolejnej edycji projektu!

“Trzecie rzeczy”, trzecia legalna płyta KęKę. Muzyk wypuścił materiał, który jest tak uniwersalny, że trafi do każdego.

KęKę – Piotr Siara – jest czołowym polskim raperem. Pochodzi z Radomia, do którego nawiązuje w swoich tekstach. Ma za sobą jedną złotą i dwie  platynowe płyty. Więcej o ostatniej napiszę poniżej.

Premiera “Trzecich Rzeczy” miała miejsce 16 września 2016, a już po tygodniu album osiągnął miano platynowej płyty. Kawałek “Nic już nie muszę”, do którego bit stworzył 16 latek (!) – KubiProducent – osiągnął osiem milionów wyświetleń na YouTube, co czyni go trzecim najpopularniejszym utworem z tej płyty (po “Presji” i “Smutku”).

KęKę często w swoich kawałkach porusza tematykę motywacji i to niekoniecznie w sporcie, lecz na wszystkich płaszczyznach życia. Mówi, by się nie poddawać i zawsze wierzyć, bo wszystko jest osiągalne. Posłużę się cytatem: „I choć to nie miało prawa się udać, nikt nie stawiał na mnie grosza, a co gorsza nie wierzyłem sam w cuda, wierzę teraz!”. W rapie najważniejszy jest przekaz i dzięki różnorodności materiału, na krążku każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie osobiście “Trzecie Rzeczy” bardzo poruszają, ponieważ pokazują w dużej części moje życie, przez co bardzo łatwo jest mi zrozumieć przekaz i nauczyć się stawiać czoła codziennym „rzeczom”.

Autor recenzji: Kacper Kurzydło

Produkt74 to połączenie czwórki przyjaciół działających od początku 2000 roku w wałbrzyskiej kulturze hip-hopowej.
Kłyżu – reprezentant BK Fonem zasłynął z projektem Kłyżu&Metody promowanym przez maxflolab – rekruci hiphopu.
Metody to producent muzyczny tworzący muzykę do albumu Kłyżu&Metody oraz do wcześniejszych projektów grupy BK Fonem z którą Kłyżu&Metody związani są od zawsze.
Bartas – członek squadu BDB z solowym albumem na koncie.
Rad74Nice – Dj, organizator wydarzeń, koncertów imprez na terenie Wałbrzycha i nie tylko. Zagrał setkę imprez i afterów.
Razem zadebiutowali na scenie w Starej Kopalni podczas otwarcia obiektu wielokulturowego, zagrali naście koncertów w tym supportowali: Pokahontaz, 2Sławy, Quebonafide, Rasmentalism, Afu-Ra, W.E.N.A., TEDE, PRO8L3M. Wspólnie pracują nad mixtape „MordUP” oraz solowymi projektami m.in. „Apogeum74”.

KęKę (fot Radosław Salamucha)

Produkt74

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

Nowe miejsce sprzedaży biletów na wydarzenia ŚOK!WIĘCEJ
+