Daniel „Demia” Piórek

Powrót
Artyści


foto: Łukasz Jóźwiak


foto: Łukasz JóźwiakDANIEL „DEMIA” PIÓREK
[Świdnica – hip-hop / rap / rock / pop / soul / r’n’b]
facebook

Świdnicki multiinstrumentalista, raper, wokalista, poeta, tekściarz, konferansjer.

Początki sięgają roku 2004, gdy grał jako basista undergroundowej grupy „Garasz”. Przygoda trwająca rok zakończyła się rozwiązaniem zespołu i utworzeniem przez Demię nowego projektu o nazwie „Human Inner Vision” (H.I.V.). Założyciel był w nim zarówno gitarzystą jak i wokalistą, zdobywając pierwsze poważne szlify na scenach regionu.

Po kilku latach grania przeplatanych problemami personalnymi w składzie, zespół pożegnał fanów koncertem pod koniec 2011 roku.

W międzyczasie Demia przyjął ofertę współpracy rockowego składu „Zakaz Wjazdu” gdzie pełnił rolę wokalisty. Z powodu braku zrozumienia w świdnickim zespole porzucił go i podjął decyzję o rozpoczęciu kariery solowej.

Za namową kolegi ze szkolnych czasów Demia wystąpił gościnnie w utworze NzU na płycie „Rap prosto z serca”. Nowo odkryty dla niego nurt zainteresował i wciągnął muzyka. Barwa głosu i warsztat wokalny którym dysponował sprawił, że posypały się zaproszenia do projektów muzycznych u boku m.in. Pierwiastka z 9. Zachęcony pozytywnym odbiorem tych eksperymentów Demia od kwietnia 2012 do marca 2013 roku współpracował wraz z Rolim tworząc „A-Wers”.

Poza działalnością sceniczną Demia pisze teksty i tworzy muzykę. Wydaje poezję i zajmuję się konferansjerką. W 2012 roku na rynku pojawił się jego literacki debiut (Daniel Piórek jako Tadeusz Demianowski – „Na spacerniaku pamięci” wyd. Radwan), który jest zbiorem wierszy z lat 2004-2011. 22 września 2012 roku Demia pojawił się jako gość w programie „Poziom 2.0” w TVP 2 gdzie mówił o kondycji tekstów w polskiej muzyce rozrywkowej. Był również gościem w audycji „Drogowskazy czwórki” w Polskim Radio „Czwórka” gdzie promował swoje rodzinne miasto.

Prywatnie przyznaje, że duży wpływ na jego twórczość wywarli Iron Maiden, Grzegorz Ciechowski, Paktofonika, Stephen King i wielu innych. Obecnie artysta pracuje nad swoim pierwszym długogrającym solowym albumem. Premiera „A.K.A.Demia” planowana jest na 19 października 2013 roku.

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

Jesienią na naszej scenie wielkie wydarzenia więcej
+