Powrót
Archiwum

Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych „Wyobraźnia bez Granic”

Data rozpoczęcia

2 Kwietnia 2019

Data zakończenia

5 Kwietnia 2019

Miejsce

sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Bilety

wstęp wolny

Przedszkole Miejskie nr 4 w Świdnicy i Świdnicki Ośrodek Kultury

serdecznie zapraszają na

PRZEGLĄD TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH „WYOBRAŹNIA BEZ GRANIC”

 

2 kwietnia

09.30 — Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 „Czerwone Kapturki”

09.55 — Przedszkole Miejskie nr 1 „Jak strach na wróble szukał posady”

10.20 — Przedszkole Miejskie nr 14 „Dwie Dorotki”

10.45 — Przedszkole Niepubliczne „Wesoła Piątka” „W Krainie Szczęścia”

11.10 — Przedszkole Miejskie nr 15 „Tomcio, Kasia i dwunastu braci”

11.35 — Społeczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” „Rzepka”

 

3 kwietnia

09.30 — Przedszkole Miejskie nr 4 „Zmartwienie Deszczowego Króla”

09.55 — Przedszkole Miejskie nr 3 „Czerwony Kapturek”

10.20 — Przedskole Niepubliczne „Promyk” „Teatr do góry nogami”

10.45 — Niepubliczne Przedszkole „Europejska Akademia Dziecka” „Łabędzie i jastrzębie”

10.55 — Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Prezentek „Baśń o wawelskim smoku”

11.20 — Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 6 „Śpiąca królewna”

11.45 — Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej ŚSO „Bliżej Dziecka” „Calineczka”

 

4 kwietnia

09.30 — Niepubliczne Przedszkole Językowe „Abracadabra” „The Smartest Giant in Town”

09.55 — Przedszkole Miejskie nr 6 „Czerwony Kapturek”

10.20 — Niepubliczne Przedszkole Językowe „Calineczka” „Calineczka”

10.45 — Przedszkole Niepubliczne „Radosny Delfinek” „Gdzie jesteś Cypisku?”

11.15 — Niepubliczne Przedszkole „Bajkowy Domek” „Wiosna w błękitnej sukience”

11.40 — Przedszkole Fundacji „Ut Unum Sint” „Smok Rock”

 

5 kwietnia

10.00 zakończenie — rozdanie nagród i wyróżnień.

Protokół Jury

XV Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych

„Wyobraźnia bez granic” 02-05 kwietnia 2019 r.

W tegorocznej edycji Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych w dniach 02-05 kwietnia 2019 r. wzięło udział 19 zespołów o łącznej liczbie 415 uczestników (dzieci w wieku od 3 do 6 lat). Przedstawienia teatralne przygotowane zostały przez nauczycieli przedszkoli
i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych miasta Świdnicy przy wydatnej pomocy rodziców.

Jury obradowało w składzie:

Przewodnicząca– Monika Jamro – przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Świdnicy

oraz członkowie:

Czesława Greś – emerytowana nauczycielka, aktorka –amatorka Grupy  Dorosłych Alchemii Teatralnej

Kazimiera Zając- emerytowana nauczycielka ,prezes Świdnickiego Stowarzyszenia Amazonek

Przy ocenie spektakli jury wzięło pod uwagę: scenografię, aranżację, grę aktorską dzieci, ogólne wrażenie artystyczne, radość z bycia aktorem oraz swobodę poruszania się po scenie. Po obejrzeniu wszystkich spektakli Jury przyznało następujące nagrody
i wyróżnienia:

Statuetkę i główną nagrodę przyznano za spektakl:

– „DWIE DOROTKI” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Świdnicy – Nagroda – talon o wartości 400zł ,

Pierwsze Wyróżnienie otrzymał zespół z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Świdnicy za przedstawienie „CZERWONY KAPTUREK”- Nagroda – talon o wartości 300zł

 Drugie  Wyróżnienie otrzymał zespół z  Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Prezentek za przedstawienie „BAŚŃ O SMOKU Nagroda – talon o wartości 150zł 

Wyróżnienia równorzędne Nagroda – talon o wartości 100zł otrzymały następujące placówki:

1.Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 6  w Świdnicy

    za przedstawienie „ŚPIĄCA KRÓLEWNA”

2.Społeczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” w Świdnicy

    za przedstawienie  „RZEPKA”

  1. Przedszkole Miejskie Nr 6 w Świdnicy

  za przedstawienie CZERWONY KAPTUREK”

  1. Niepubliczne Przedszkole Językowe „Calineczka” w Świdnicy

   za przedstawienie „CALINECZKA”

5 Przedszkole Miejskie Nr 4 w Świdnicy za przedstawienie

„ZMARTWIENIE DESZCZOWEGHO KRÓLA

6.Niepubliczne Przedszkole Językowe „Abracadabra” w Świdnicy

   za przedstawienie  „THE SMARTEST GIANT IN TOWN”

  1. Przedszkole Niepubliczne „Wesoła Piątka” w Świdnicy

   za przedstawienie „W KRAINIE SZCZĘSCIA”

  1. Przedszkole Fundacji „UT UNUM SINT” w Świdnicy

    za przedstawienie „ SMOK ROCK” 

Ponadto Jury przyznało Wyróżnienia indywidualne które otrzymują :

1.Lilianna Grzebieniak  z Przedszkola Miejskiego nr14 za postać”

2.Dominik Synkowski   z Przedszkola Miejskiego nr14 za postać „Kota”

3.Ernest Turolski           z Przedszkola Miejskiego nr14 za postać „Psa”

4.Katarzyna Leciejewska z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr16 za postać           „Afrykańskiego Czerwonego Kapturka”,

5.Adam Koniuch z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr16 za postać  Wilka      6.Nadia Lusa    z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr16 za postać  „Czerwonego      Kapturka „

7.Aleksander Żędzianowski  z Przedszkola Miejskiego nr1 za postać  „Stracha na wróble”

8. Maria Miłkowska z Przedszkola Niepublicznego „WESOŁA PIĄTKA”

9.Tomasz Bryndza z Przedszkola Miejskiego nr15 za postać  Tomka

10.Hanna Knap z Przedszkola Miejskiego nr15 za postać  „Kasi”

11.Julia Bończak  Społeczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” za postać „Kurki”oraz sesję fotograficzną ufundowaną przez AFT-STUDIO Anna Urbańska –Rafka.

12. Zofia Łata  Społeczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” za postać „Narratora”

13. Wiktor Krzak z Przedszkola Miejskiego nr 4 za postać  „Króla

14. Joanna Owczarczyk z Przedszkola Miejskiego nr 4 za postać  „Królowej”

15.Hanna Łagoda z Przedszkola Miejskiego nr 4 za postać  „Ogrodniczki”

16.Bartosz Cylny z Przedszkola Miejskiego nr3 za postać  „Wilka”

17.Stanisław Petlic-Fryc z Przedszkola Miejskiego nr3 za postać  „Gajowego”

18.Jakub Rutkowski z Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Prezentek za postać       „Króla”

19.Małgorzata Kusideł  z Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Prezentek za postać    „Szewczyka”

20.Michał Zymczewski z Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 6  za    postać  „Narratora”

21. Franciszek Rąpała z Niepubliczne Przedszkole Językowe „Abracadabra” za postać    „Olbrzyma’

22. Eliza Kielar z Przedszkola Miejskiego nr 6 za postać  „Czerwonego Kapturka”

23.Michał Baranowski z Przedszkola Miejskiego nr 6 za postać  „Wilka”

24.Aleksandra Łuczak z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Calineczka” za postać    „Calineczki’

25. Zofia Kozicka z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Calineczka” za postać
„ Myszki”

26.Julia Blachnik  z Przedszkola Niepublicznego „Radosny Delfinek za postać „Dzięcioła”

27.Lena Wielgosz z Przedszkola Fundacji „UT UNUM SINT” za postać „Narratora”

28.Jolanta Walczak z Przedszkola Fundacji „UT UNUM SINT” za postać „Smoka”

Na tym praca Jury została zakończona. Dziękujemy wszystkim placówkom oświatowym za udział i propagowanie wychowania przez sztukę.

GRATULUJEMY

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

Zapraszamy - "KULTURALNIE ZAKRĘCENI"więcej
+